Oficjalny Serwis Internetowy Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Pcimiu
Gmina Pcim
 

Warsztaty teatralne

Warsztaty prowadzone przez Panią Marię Zduń, pedagoga i instruktora teatralnego, pomagają młodym artystom przełamać nieśmiałość, podnoszą poczucie własnej wartości, uczą współpracy, pracy w grupie oraz umożliwiają doskonalenie umiejętności i zdolności.
Tematyka zajęć teatralnych to przede wszystkim ćwiczenia integracyjne, ćwiczenia stymulujące do działania, ćwiczenia relaksacyjne, gry i zabawy teatralne, praca z tekstem, ćwiczenia emisyjne, intonacja i akcentowanie, ruch sceniczny, techniki pamięciowe, wyrażanie emocji, drama, teatrzyk kukiełkowy, pantomima, warsztat pracy aktorów, tworzenie scenariusza, adaptacja oryginalnych utworów oraz autorskich scenariuszy.
Uczęszczające na warsztaty dzieci oraz młodzież mają okazję do zaprezentowania swoich zdolności podczas gminnych uroczystości oraz przeglądów artystycznych, gdzie odnoszą liczne sukcesy.
W tegorocznym IX Powiatowym Przeglądzie Dorobku Artystycznego Szkół Podstawowych i Gimnazjów oraz Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży w Nowym Sączu nasi młodzi artyści (grupa teatralna ze Stróży) zajęli I miejsce. Dodatkowo zwycięski spektakl "Szkatułka babki" wg opowiadania Bolesława Prusa otrzymał rekomendacje do Małopolskiego Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży "BAJDUREK”.

Zakończenie zajęć teatranych 2014/2015

    
Wyróżnienie na BAJDURKU V.2016 http://kliszczacy.pl/aktualnosc/612.html

          

Kolejny tegoroczny sukces odniosła również grupa teatralna z Trzebuni w Powiatowym Festiwalu Dziecięcych i Młodzieżowych Teatrów Amatorskich KARUZELA MARZEŃ w Raciborowicach, gdzie zajęła II miejsce za spektakl „Gdyby Adam był Polakiem”.

GRUPA TEATRALNA W TEATRZE WSPÓŁCZESNYM

1 grudnia 2016r. grupa teatralna ,,POD WYRWIKOSZEM’’ działająca przy GOKiS  wyjechała do Krakowa na spektakl pt. ,,Dynastia Miziołków”. Perypetie zwariowanej rodzinki Miziołków powodowały gromkie salwy śmiechu na widowni . Po przedstawieniu widzowie mieli okazję pogadać ze św. Mikołajem oraz skosztować pysznych pierników. Wyjazd do teatru współczesnego był  dla młodych aktorów motywacją do dalszej pracy ale również nagrodą za dotychczasowe osiągnięcia teatralne. Aktualnie grupa przygotowuje się do występu  na ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE Z KULTURĄ w dniu 18 XI 201618.12.2016 r. na Świątecznym Spotkniu z Kulturą Grupa Teatralna "Pod Wyrwikoszem" przedstawiła spektakl Świąteczny pod tytułem : "Betlejem jest w Nas". Widzowie mogli zobaczyć w soczewce zabieganie, zazdrość, chciwość oraz pychę w przedświątecznej pogoni za  "idalną wizją Świąt" .

   15.01.2017 r.   wystąpiły na  kolędowaniu w Stróży  dzieci ze świetlicy  działającej pod szyldem Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu. Była choinka, bałwan, wilk, zając i inne leśne zwierzęta, które tańczyły i śpiewały przy akompaniamencie p. Roberta Bylicy.

 


Przejdź na górę strony

Kalendarz

Licznik odwiedzin

1332240

Informacje dodatkowe 

TKD PCIM TAEKWONDO - ZAPRASZAMY
http://www.kliszczacy.pl/tresci/taekwondo.html


     WIDOWISKO WESELE KLISZCZACKIE ZAPRASZAMY !!!    160-lecie Orkiestry Dętej "Orzeł"


ORKIESTRA DĘTA ORZEŁ Z TRZEBUNI

Newsletter

Darmowe informacje na Twój e-mail
 

Promujemy:
Utwór promujący płytę "ZDUMIENIE" zespołu DOTYK ANIOŁA działającego przy Świetlicy Środowiskowej w Trzebuni filia Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Pcimiu Początki trzebuńskiej orkiestry sięgają 1852 roku www.tkkf.pcim.pl Zespół wokalno-instrumentalny DOTYK ANIOŁA