Oficjalny Serwis Internetowy Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Pcimiu
Gmina Pcim
 

Aktualności: Muzyczne spotkania z Kulturą

Muzyczne spotkania z Kulturą

W czwartkowe przedpołudnie do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Pcimiu zawitali wyjątkowi goście. Były to przedszkolaki z  Przedszkola Samorządowego nr 2 w Pcimiu, których celem wizyty było spotkanie z muzyką.
Na kilkadziesiąt minut dzieci przeniosły się w świat muzyki, poznając rodzinę instrumentów przedstawioną przez pana Roberta Bylicę. Przedszkolaki zapoznały się z wieloma instrumentami takimi jak puzon, trąbka, klarnet, saksofon, flet poprzeczny, akordeon, gitara, skrzypce, wiolonczela, kontrabas, perkusja, fortepian i organy. Dodatkowo wysłuchały i wspólnie zaśpiewały piosenkę pt. „Bajka o instrumentach muzycznych”.
 
Lekcja muzyki była pierwszą z cyklu „Muzycznych spotkań z Kulturą” jakie oferuje GOKiS Pcim. Kolejne zajęcia dla dzieci, na które już dziś serdecznie zapraszamy to:

  • Kompozytorzy i ich dzieła na przykładzie utworów.
  • 60 minut dookoła świata muzyki. Poznawanie muzyki różnych kultur.
  • Baśnie i bajki w muzyce.                                                                                                                                                                                       Red.

Powiązane podstrony

 
 

Wróć na poprzednią stronę

Warto zobaczyć

Kalendarz

Licznik odwiedzin

1294957

Informacje dodatkowe


 

TKD PCIM TAEKWONDO - ZAPRASZAMY
http://www.kliszczacy.pl/tresci/taekwondo.html


     WIDOWISKO WESELE KLISZCZACKIE ZAPRASZAMY !!!    160-lecie Orkiestry Dętej "Orzeł"


ORKIESTRA DĘTA ORZEŁ Z TRZEBUNI

Newsletter

Darmowe informacje na Twój e-mail
 

Promujemy:
Utwór promujący płytę "ZDUMIENIE" zespołu DOTYK ANIOŁA działającego przy Świetlicy Środowiskowej w Trzebuni filia Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Pcimiu Początki trzebuńskiej orkiestry sięgają 1852 roku www.tkkf.pcim.pl Zespół wokalno-instrumentalny DOTYK ANIOŁA